Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově bude v sobotu 19. srpna hostit Zápas legend. V rámci hokejové exhibice se střetne výběr výrazných postav minulých let s hráči, kteří jsou odchovanci severočeského klubu, hráli za něj nebo potažmo pochází z regionu. Na pořádání akce se významně podílí bývalý útočník Robert Reichel s koučem Slavomírem Lenerem.
Litvínovská exhibice bude mít i charitativní podtext. Výtěžek poputuje Nadaci České filharmonie a na podporu mládeže v severočeském klubu. „Chceme propojit sport a kulturu, které dělají České republice dlouhodobě obrovskou reklamu ve světě. Česká filharmonie patří mezi top pět v Evropě a v kultuře platí stejná pravidla jako ve sportu. K úspěchu potřebujete nejlepší hráče - tady dirigenty, hudebníky,“ uvedl Lener.
Poté, co 4. květne náhle ve věku 58 let skonal legendární útočník Petr Klíma, který je rovněž spjatý s Litvínovem, bylo nabíledni, že srpnová exhibice bude věnovaná právě jemu. V NHL odehrál 13 sezon. Jeho bilance? 786 utkání a 573 bodů za 313 branek a 260 nahrávek. Není bez zajímavosti, že „Kozel" kariéru ukončil před 20 lety v Litvínově.
Domácí barvy by měli hájit například Pavel Francouz, Ondřej Kaše, Radek Duda, Jaroslav a Viktor Hüblové, Jan Myšák, Kristián Reichel, František Lukeš, Tomáš Pavelka nebo Jakub Lauko.
Dres legend obléknou Patrik Eliáš, David Výborný, Jiří Tlustý, Tomáš Vlasák, Filip Hronek, Jaroslav Hlinka nebo Jan Hlaváč. Připraveni nastoupit jsou i hvězdní fotbalisté Petr Čech a Vladimír Šmicer. Na střídačce budou stát také Martin Ručinský a Jiří Šlégr.
vl