cs  | de  | en
Facebook Krušné hory Instagram Krušné hory Youtube Krušné hory

Snowkiting v Krušných horách- Boží Dar

Adresa: Boží Dar, Česká republika
Místo: Boží Dar
GPS souřadnice: 50.408369, 12.935603
Oblast: Krušné hory / Erzgebirge / Ore mountains

Krušné hory a konkrétně Boží Dar je nejvýše položeným městem v České Republice v nadmořské výšce 1020 m.n.m. A tak otevřené pláně Božího daru a jeho blízkého okolí díky své vysoké poloze nabízí dostatek větru, který je k provozování snowkitingu zapotřebí.

Jestli chcete zažít pořádný adrenalin, pak právě snowkiting je výzva! Co lepšího byste mohli zažít než se nechat táhnout několikametrovým drakem na svých lyžích nebo snowboardu po zasněžené pláni krušných hor pouze za pomoci větru? Být neomezeni v pohybu do kopce, z kopce, nebo skákat pár metrů do výšky aniž byste potřebovali sjezdovky či vleky...

Ale nepředbíhejme! Než si budete moct dovolit nějaké to skákání, je potřeba se prvně snowkiting naučit k čemuž vám bude stačit pouhý 1 den nebo víkend v kite škole. Jednou z nich, která je na Božím Daru od úplného počátku je KITES.CZ, výuce kitingu se věnují již od roku 2004, kdy byl kiting v České republice ještě v úplném počátku. Důraz směřují na kvalitní kite instruktory a spokojenost zákazníků, což potvrzují zejména dobré reference po absolvovaných kurzech. Záleží tedy jen na tom, jaké jsou vaše cíle a kam až se chcete v kitingu dostat. Pak už jen stačí si objednat kurz a jde se na to!

1 denní kurz je vhodný pro ty jež jsou snowkitingem nepolíbeni a vše se musí naučit od úplného začátku. V tomto kurzu se naučíte ovládat malé i velké depower draky, které jsou určeny k jízdě. Naučíte se je bezpečně ovládat, přistát, odstartovat a regulovat výkon tak, aby vám ideálně posloužily k jízdě. A když budete šikovní, ke konci kurzu si můžete vyzkoušet první pojezdy! Celý tento 1 den vás vyjde na pouhých 1890 Kč s tím, že veškeré vybavení vám zapůjčí v kite škole.

Kdo si chce vše napilovat pořádně, měl by zvolit kurz 2 denní. Druhý den je totiž věnovaný technice jízdy na lyžích nebo snowboardu. Podle toho, kdo na čem jezdí. Naučíte se optimálně regulovat výkon k jízdě, jak zastavit, rozjet se, jak změnit směr nebo jak nastoupat proti větru. Pak už je to jen o praxi, tréninku a následně odvaze vyzkoušet první menší skoky :)

Váhově ani věkově není kiting nijak limitován, takže jde spíš o doporučení: běžný věk je od 6ti do 70ti let a váhově od 35kg do 125kg. Ale záleží na tom, jak se kdo cítí a na co si troufne. Nejoblíbenější a nejvyhledávanější je kiting lidmi ve věku 20-45 let.

Není tedy nač čekat, pokud jste adrenalinoví nadšenci, tento sport byste si měli rozhodně vyzkoušet!

 

Mapa